Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Chorwacja,  12-19 września 2015 r.

 Adriatyk, to wymarzone miejsce dla początkujących żeglarzy szukających relaksu, wypoczynku i słońca, ale także i  tych bardziej doświadczonych, oczekujących mocnych wrażeń. Od 12 do 19 września młodzież, podopieczni fundacji – pacjenci Poradni Transplantacji Nerki IP CZD,  już po raz drugi mieli okazję przeżyć niesamowitą przygodę.

Tygodniowy rejs był nie tylko wypoczynkiem na łonie przyrody. Był on dla pacjentów wspaniała okazją do wykazania się aktywnością, kreatywnością, odpowiedzialnością za siebie i innych oraz zdolnością współdziałania. Młodzieżowa załoga, pod okiem doświadczonego kapitana, dobrze radziła sobie z wykonywaniem manewrów dużym jachtem morskim, przygotowywaniem posiłków, dbaniem o porządek. Nie brakowało również czasu na podziwianie przyrody i malowniczych miejscowości, na kąpiele w pełnym słońcu oraz długie rozmowy o wszystkim i o niczym w rówieśniczej grupie.  Na zakończenie obozu każdy uczestnik otrzymał od kapitana opinię z rejsu morskiego. Jest to dokument potwierdzający uczestnictwo w morskim rejsie, akceptowany przez PZŻ. Dzięki niemu rejs jachtem zostanie zaliczony do stażu potrzebnego do uzyskania w przyszłości  przez młodzież wyższych stopni żeglarskich.

Druga edycja projektu „Żagle na Zdrowie” nie odbyłaby się bez wsparcia naszych przyjaciół    i darczyńców. Głównym sponsorem obozu był warszawski klub sportowy „Sporteum”. Wsparli nas również SKM Warszawa, Diaverum oraz Roche.

Oprawę medyczną i rolę wychowawcy obozu pełnił dr Jacek Rubik.

 

I  URODZINY  AD-RENaliny

Warszawa, 28 sierpnia 2015 r.

Kochani od roku jesteśmy dla Was! Od roku staramy się dawać Wam tyle ile możemy, jak możemy i na ile nas stać. W ciągu roku wydarzyło się wiele rzeczy, wiele pięknych wzruszających chwil … Chwil radości i niezwykłych emocji. Życzymy sobie i Wam kochani, aby kolejne lata były równie obfite w niezapomniane przeżycia.

Pamiętajcie: zaglądajcie również  na naszego facebooka .

Przy okazji urodzin dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom, sponsorom, darczyńcom i sympatykom. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób są z nami i wspierają nasze działania. Bez Was nie byłoby nas ….

Z okazji urodzin spotkaliśmy się z dzieciakami w Warszawie. Urodzinowy plan był bardzo napięty. Dzieciaki zwiedziły Centrum Nauki Kopernik oraz Stadion Narodowy. W CN Kopernik podopieczni poznali niektóre prawa przyrody samodzielne przeprowadzając doświadczenia na interaktywnych wystawach. Czasem wywoływały one dużo śmiechu,  a czasem ogrom zdziwienia. Po stadionie oprowadził nas przewodnik. W bardzo ciekawy sposób opowiedział o nieznanych nikomu do tej pory szczegółach dotyczących samego boiska, meczy, gości i pieniędzy niezbędnych na utrzymanie obiektu. Sporo emocji wywołały ploteczki o zawodnikach i samo zwiedzanie szatni. Wszyscy chętnie pozowali do zdjęć. Późnym popołudniem spotkaliśmy się przy ognisku. Wspólne pieczenie kiełbasek, niekończące się rozmowy i dużo śmiechu - bardzo miło spędzony czas. Atrakcją wieczoru był duży, przepiękny i przepyszny  tort za który serdecznie dziękujemy Pani Kasi.

A teraz zapraszamy do naszej urodzinowej galerii …

 

II  INTEGRACYJNY  BIEG  PODZIEL  SIĘ  ŻYCIEM

Korzybie 12.07.2015 r.

Jest nam ogromnie miło, że w tegorocznym biegu wokół jeziora w Korzybiu, wystartowało dwa razy więcej sympatyków programu TAK dla TRANSPLANTACJI niż w roku ubiegłym. Symboliczne przebiegnięcie 1000 metrów ( każdy z uczestników w inny sposób: bieg, trucht, marsz, sprint), to akcja promująca ideę transplantacji oraz zdrowy tryb życia. Z szerokim uśmiechem na twarzy dołączyła do nas Pani burmistrz gminy Kępice Magdalena Gryko oraz przyjaciele AD-RENaliny: Edward Dudek, Mirek Bierkus, Czesław Nowakowski, Klub Korzybskie Rekiny (klub Morsów), panie i panowie z OSP Korzybie. Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali plażowicze oraz biegacze, którzy przybyli do Korzybia na XXII Bieg im. Elżbiety Garduły (bieg główny). Na deser wszyscy otrzymali przesłodkie lizaczki – podarunek od Ali Chachaj. Dziękujemy! Zapraszamy wszystkich za rok!

 

III INTEGRACYJNY  BIEG  PODZIEL  SIĘ  ŻYCIEM 

Jarosławiec 05.07.2015 r.

Tegoroczny bieg to akcja popularyzująca transplantację narządów oraz integrację poprzez sport. Udział w biegu dedykowaliśmy Julii Michalik, małej dziewczynce, która czeka na nowe serduszko w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Zaproszenie na bieg otrzymaliśmy od Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, którą dowodzi nieoceniona, rewelacyjna i jedyna w swoim rodzaju Ala Chachaj.

 

RUSZAJ  Z  NAMI  KAJAKAMI

Spływ rzeką Krutynią 04.07.2015 r.

4 lipca 2015 dzięki wolontariuszom  z Fundacji LOTTO Milion Marzeń podopieczni Poradni Transplantacji Nerki przeżyli fantastyczną przygodę. Spływ kajakowy odbył się na rzece Krutyni. Płynąc trasą Krutyń – Rosocha wszyscy cieszyli oczy pięknem otaczającej przyrody.

Trasa okazała się bardziej relaksowa niż wyczynowa (dość płytka i bezpieczna) więc jak na pierwszy raz wymarzona dla naszych podopiecznych. Cudowni  wolontariusze  w 100%  wywiązali się z realizacji akcji w ramach programu „Kumulacja dobrej woli”. Nie tylko zadbali  o wspaniałą atmosferę i bezpieczeństwo,  ale zamówili również wspaniałą, słoneczną pogodę. Na koniec zaprosili dzieciaki na przepyszny obiad.

Oprawę medyczną spływu sprawował Pan dr Jacek Rubik oraz Panie pielęgniarki Jadwiga Proczek i Zofia Wapa.

Serdecznie dziękujemy!

 

NARTY NA ZDROWIE

Terenten, Kronplatz 07.02. – 14.02.2015 r.

Tegoroczny obóz we Włoszech to już trzecia edycja projektu „Narty na Zdrowie”. Wyjazd jak co roku był bardzo udany. Terenten przywitało nas słońcem, które zostało z nami do końca obozu. Codziennie mieliśmy napięty plan dnia. 6 aktywnych dni na śniegu dało wszystkim  w kość. Na szczęście dobre poczucie humoru nikogo nie opuściło. Kronplatz w Tyrolu Południowym to najwyższej klasy teren narciarski. Zapewnia on doskonałe warunki do narciarstwa zjazdowego. Stoki gwarantują prawdziwe ekscytujące przeżycia na szerokich  i wspaniale nasłonecznionych 114 km trasach zjazdowych i 32 wyciągach. Szaleliśmy   w Valdaorze i S.Vigilio. Przed południem dzieciaki wykonywały głównie ćwiczenia zadawane przez instruktorów, natomiast po przerwie obiadowej skupiały się na luźnej jeździe. Trenerzy nie odpuszczali, ale i na efekty nie trzeba było długo czekać. Z dnia na dzień młodzież jeździła coraz lepiej, czego dowód dała podczas zawodów – jak co roku tuż przed wyjazdem podzieleni na kategorie wiekowe wszyscy ścigali się w slalomie gigancie. Nie samą pracą jednak człowiek żyje. Wieczory spędzaliśmy przy grach planszowych, video analizie, na basenie. Atrakcją obozu była również dyskoteka.

 

II WARSZAWSKI  BIEG  MIKOŁAJÓW

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa 7 grudnia 2014 r.

Zaproszenie do wspólnego projektu otrzymaliśmy od współorganizatora biegu Fundacji LOTTO Milion Marzeń. To wyjątkowo przychylni nam ludzie, dla których radość dziecka jest celem nadrzędnym. Do tej pory niejednokrotnie wywoływali uśmiech na twarzy naszych podopiecznych przyłączając się do różnych projektów jeszcze przed powstaniem naszej fundacji, projektów organizowanych wówczas przez Pana doktora Jacka Rubika kierownika Poradni Transplantacji Nerek w IP CZD w Warszawie. Dziękujemy Państwu z całego serca!

Niedziela 7 grudnia 2014r. zaczęła się niezbyt radośnie. Pogoda nie dopisała. Było zimno   i mgliście. Jednak gdy na warszawski Służewiec przybyło setki Mikołajów zrobiło się kolorowo, bajecznie i lekko świątecznie. Mikołaje pobiegli w szczytnym celu. Swoim bieganiem pomogli podopiecznym naszej fundacji. Każdy przebiegnięty kilometr to jedna złotówka, która będzie przeznaczona na trzecią już edycję projektu „Narty na Zdrowie 2015”.

Nasi podopieczni kibicowali wszystkim Mikołajom, a w szczególności Tomkowi  i Mikołajowi – reprezentantom naszej fundacji. Imprezę prowadził zabójczo przystojny Conrado Moreno, z którym chętnie wszyscy robili sobie fotki J Podczas biegu podopieczni naszej fundacji rozdawali „oświadczenia woli”. Do akcji włączyli się również rodzice.

Dodatkową atrakcją biegu były pokazy mistrzów – niesamowite wyczyny na rowerach – triatr rowerowy.

A oto wpis jednej z uczestniczek biegu  (źródło portal Facebook)

„7. grudnia razem z Tomkiem wzięliśmy udział w II Warszawskim Biegu Mikołajkowym na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Dlaczego akurat ten bieg, gdy w całej Polsce z okazji Mikołajek organizowanych było wiele przeróżnych imprez? Wybrałam go dlatego, że jestem fanką pomagania innym poprzez sport. W tym przypadku organizatorzy przekazywali 1 zł za każdy przebiegnięty km na dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale nefrologii…... „

Jest nam bardzo miło. Dziękujemy wszystkim MIKOŁAJOM którzy wybiegali dla nas sporą sumę złotówek!

 

SPOTKANIE  INTEGRACYJNE

Warszawa 10-12 października 2014 r.

Było rodzinnie, miło i wesoło. Na nasze pierwsze spotkanie przyjechały dzieci i młodzież, która poznała się wcześniej podczas projektów „narty” i „żagle”. Do grupy dołączyli także nowi: Mikołaj, Sebastian i Paulina.

Atrakcji nie było końca. W dwudniowym programie było: zwiedzanie Warszawy, kino, wspólne posiłki, basen, trening na igielicie, sportowe gry i zabawy w zaprzyjaźnionym klubie SPORTEUM, spotkanie z Panią dr Anną Jakubowską oraz ognisko i pieczenie kiełbasek. Radości nie było końca. W gry i zabawy oraz rozmowy o wszystkim i o niczym z panią psycholog mocno zaangażowali się również rodzice.

Zwiedzanie stolicy umiliło nam cudowne jak na październik – wręcz wakacyjne słońce. Byliśmy na Starówce, widzieliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, wjechaliśmy windą na taras widokowy Pałacu Kultury. Atrakcją dla podopiecznych były również warszawskie fontanny. W piątkowe popołudnie spotkaliśmy również się z Panem Profesorem Ryszardem Grendą (szef kliniki Nefrologii, Transplantacji Nerek i Nadciśnienia Tętniczego w IP CZD w Warszawie) oraz z Panem dr Jackiem Rubikiem (kierownikiem Poradni Transplantacji Nerek w IP CZD w Warszawie – lekarzem prowadzącym podopiecznych w poradni). Dzieciaki opowiadały o tym jak spędziły wakacje oraz o udziale   w 8 Europejskich Igrzyskach dla Osób po przeszczepieniu i dializowanych w lekkiej atletyce   i pływaniu, które odbyły się w sierpniu w Krakowie. Ekipa naszych podopiecznych mogła pochwalić się zdobytymi 29 medalami ( w tym 11 złotych). Spotkanie przy pysznym cieście minęło bardzo szybko.

Wielką atrakcją dla dzieciaków było spotkanie na basenie z Panem Andrzejem Lewandowskim – tegorocznym mistrzem Europy i ubiegłorocznym mistrzem świata w prawie każdym stylu pływackim wśród osób po przeszczepieniu narządu. Dzieciaki były mocno zmotywowane i chętnie uczestniczyły w przyspieszonym kursie nauki pływania.

Całkowicie nowym doświadczeniem był trening na igielicie na Górce Szczęśliwickiej. Do tej pory żadne dziecko nie jeździło na nartach bez śniegu. Szybko się jednak okazało, że nie jest to dla nich żaden problem! Instruktorzy byli pod wrażeniem naszych sportowców. Rodzice oglądając trening z balkonu nie ukrywali wzruszenia.

Sobotnie popołudnie spędziliśmy w warszawskim Klubie Sporteum. Tu królową sporu okazała  się piłka, zarówno siatkowa jak i nożna. Do wspólnej zabawy włączyli się również rodzice. Było wspaniale. Przychylna nam była nawet pogoda. Na koniec spotkaliśmy się z Panią doktor Anną Jakubowską. Rozmawialiśmy o lekach, o szkole, o domu, o codziennych barierach i szczęściu jakie nas spotyka. Po wspólnej dyskusji, każdy miał szansę porozmawiania  z Panią doktor na osobności.

Podsumowaniem naszego pierwszego spotkania integracyjnego było ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni deklarowali swój udział w kolejnych spotkaniach.

 

ŻAGLE  NA  ZDROWIE 

Chorwacja,  wrzesień 2014 r.

Błękit morza, bezchmurne niebo, brązowa opalenizna, przyjemny podmuch wiatru na twarzy – tego wszystkiego doświadczyli nasi podopieczni, korzystając z zaproszenia sekcji żeglarskiej warszawskiego klubu SPORTEUM. Przez tydzień dzieciaki aktywnie spędzały czas na chorwackich wodach. Wypoczywając pod opieką doświadczonego skippera miały okazję podziwiać piękno tamtejszych krajobrazów oraz wypróbować swoich żeglarskich zdolności.

Komfortowy i bezpieczny jacht, niezapomniane kąpiele w turkusowym Adriatyku, piękna pogoda i miłe towarzystwo sprawiły, że wszyscy poczuli się jak w żeglarskim raju!

Sponsorami żagli byli: warszawski Klub SPORTEUM, Roche, SKM Warszawa, Fundacja Centrum Rozwoju Medycyny, Lek-Am. Serdecznie dziękujemy!

Opiekę medyczną sprawował przyjaciel fundacji – Pan dr Jacek Rubik.

 

I  INTEGRACYJNY  BIEG  PODZIEL  SIĘ  ŻYCIEM

Korzybie 12.07.2014 r.

Bieg  „Podziel się Życiem” to wielkie i głośne TAK dla Transplantacji. W ramach ogólnopolskiego projektu promowaliśmy ideę transplantacji. Z uśmiechem i radością symboliczne 1000 metrów przebiegli i duzi i mali. Rozdawaliśmy oświadczenia woli  i rozmawialiśmy o świadomym dawstwie narządów. Swoją obecnością zaszczycili nas Alicja Chachaj z Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz Mirosław Bierkus drużynowy mistrz świata w nordic walkingu z 2010 roku. Dziękujemy za wsparcie!  Do zobaczenia znów za rok!

 

NARTY  NA  ZDROWIE

Włochy, Kronplatz 27.01.2014 – 01.02.2014 r.

Po raz drugi podopieczni Poradni Transplantacji Nerek w IP CZD w Warszawie wzięli udział w tygodniowym obozie narciarskim.

Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci przez cały tydzień. Uśmiech ten zasługa sponsorów  i partnerów projektu. Wielkie serce wspierając wyjazd okazali: Roche, stacja narciarska Kronplatz, SKM Warszawa, Fundacja LOTTO Milion Marzeń, Fundacja ORLEN-DAR SERCA, Fundacja Banku Zachodniego WBK, Hotel – Restaurant Wiedenhofer, Diaverum, Fakro Sp. z o.o. w Nowym Sączu, Lekam, Fundacja Centrum Rozwoju Medycyny, Adamed, Wojskowe Zakłady Lotnicze w Bydgoszczy, SummitPolska – Systemy Halowe w Sopocie, bioMerieux Polska Sp. z o.o.

Włoski klimat oraz różnorodne trasy narciarskie sprawiły, że dzieciaki zapomniały o swojej chorobie. Uśmiechnięte i szczęśliwe w dzień uczyły się jazdy na nartach, a wieczorami szalały w hotelowym basenie. Po raz drugi instruktorzy z warszawskiego klubu SPORTEUM stanęli na wysokości zadania. Ich indywidualne podejście do każdego uczestnika obozu, ich uśmiech, życzliwość, ciepło i zaangażowanie sprawiły, że dzieciaki chcą się z nimi spotkać znów za rok!

Podobnie jak w roku ubiegłym oprawę medyczną sprawował Pan dr Jacek Rubik. Dziękujemy Panie doktorze, że wszyscy cali, zdrowi i szczęśliwi, z nowym bagażem doświadczeń wrócili do domu. Dziękujemy, za przychylność losu, że postawił nam Pana na naszej drodze!

 

NARTY  NA  ZDROWIE

Włochy, Kronplatz 01.03.2013 – 10.03.2013 r.

„Narty na Zdrowie” to projekt Pana dr Jacka Rubika – kierownika Poradni Transplantacji Nerek w IP CZD w Warszawie.

Dzięki przychylności i życzliwości firm: Roche, Fundacji Banku Zachodniego WBK,  Astellas, Diaverum, Business Lease, Fundacji Centrum Rozwoju Medycyny oraz włoskiej stacji narciarskiej Kronplatz - warszawski Klub SPORTEUM zorganizował dla dzieci (podopiecznych poradni) niezapomniany, tygodniowy obóz.

Zadowolenia dzieci z udziału w obozie nie można było zmierzyć żadną miarą. Obóz udowodnił, że dzieci po przeszczepie nerki mogą żyć aktywnie. Jeździć na nartach, pływać w basenie, grać w pin-ponga. Po prostu cieszyć się życiem! W ostatnim dniu pobytu, po pięciu intensywnych dniach nauki jazdy na nartach,  trenerzy zorganizowali zawody w slalomie gigancie. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, a wszyscy pozostali uczestnicy medale i dyplomy. Radości nie było końca! Przez cały tydzień towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda.

Opiekę medyczną podczas obozu sprawowali: Pan dr Jacek Rubik oraz Pani dr Agnieszka Urzykowska.