Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

Paulina Łędkowska

                 Nazywam się  Paulina Łędkowska i mam 16 lat. Przeszczep miałam 18 czerwca 2013 roku.

Interesuję się biologią oraz neurobiologią. Najbardziej lubię pływać, składać origami, śpiewać. W wolnym czasie lubię słuchać muzyki lub oglądać mój ulubiony serial "The Big Bang Theory". Czasem lubię też oglądać piłkę nożną oraz grać w siatkówkę. Nie lubię biegać bo strasznie się przy tym męczę. Moją idolką jest Mayim Bialik, ponieważ jest moją ulubioną aktorką a zarazem dlatego, że sama ma doktorat z neurobiologii.

 

  Wiktor Siwek

 15 lat, przeczep nerki w 2009 roku od dawcy zmarłego.

Wiktor to indywidualista zamknięty w sobie, prawie nigdy się nie uśmiecha (chyba, że na prośbę koleżanek i kolegów z Fundacji i do zdjęć). Miłośnik kuchni włoskiej i filmów przyrodniczych. Jest aktywny sportowo – zimą jeździ na nartach, latem chodzi po górach.       W roku 2012 zdobył srebrną odznakę GOT i ma zamiar „powędrować” po złotą. Od kilku lat gra w tenisa ziemnego, a od niedawna poznaje zasady gry w golfa w Śląskim Klubie Golfowym, co bardzo go zainteresowało.

 Na co dzień uczeń III klasy Gimnazjum w Sosnowcu, w przyszłości widzi siebie w zawodzie leśniczego.

 

  Adrian Nowak

 Przeszczep rodzinny w  2008

 Adrian ma 17 lat. Lubi muzykę, sport i spotkania z innymi zaprzyjaźnionymi" przeszczepkami", ćwiczy Capoeira Brazil.

 

Aleksandra Hołubiuk

   Rok urodzenia '99, właścicielka długich włosów, uroczego uśmiechu i Yorka. Zwana  w kręgach zaprzyjaźnionych Fishv (lub  Fisiu jak mawia ulubiony trener). Fascynatka piłki siatkowej, zawodniczka sekcji piłki siatkowej  LTS Legionovia, gdzie ze względu na "mikroparametry" zajmuje pozycję libero.  Panicznie boi się otwartych akwenów wodnych, ale z basenu za żadne skarby nie da się jej wyciągnąć. Nienawidzi kiedy komuś się wymsknie, że jest chora- i  poprawia - "co najwyżej- lepiej wyposażona ". Sprawniejsza od niejednego rówieśnika ( celowo w rodzaju męskim ) i bezgranicznie ambitna.  Każde nowe wyzwanie traktuje ze śmiertelną powagą . No i uwielbia doktora Rubika ;)

 

Kacper Kwiecień

 Kacper ma 13 lat.

Przeszczep nerki w 2009 roku.

Kacper to bardzo wesoły i towarzyski chłopiec. Mieszka w Tarnowie. Jest uczeniem szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 8. Interesuje się sportem, dobrym filmem, przyrodą oraz szybkimi samochodami. Jego ulubiona dyscyplina sportu to piłka nożna. Ulubiony klub sportowy to Real Madryt CF oraz FC Barcelona. Dla zabawy kopie piłkę, jeździ na rowerze,    a zimą szusuje na nartach. Bardzo lubi pływać i w tej dziedzinie odniósł już swoje małe sukcesy.

 

Marek Husar

 Przeszczep nerki w 2007 roku

Zabawny 15–latek, szkolny DJ, zagorzały kibic Lechii Gdańsk. Uwielbia atmosferę jaka panuje na sektorze.  Jego wielkie marzenie to poprowadzenie dopingu na meczu. Znakomity narciarz. W roku 2012  w Anzere w Szwajcarii zaprezentował się jako najlepszy zawodnik i wygrał Puchar Nicholas Cup. Inną dyscypliną sportu, która sprawia mu przyjemność   to pływanie. W wolnych chwilach wariuje na quadzie. Lubi poczuć adrenalinę. Niestety zbyt dużo czasu spędza przed komputerem. Drażni go sprzątanie swojego pokoju. Tak jak większość pacjentów pójdzie w dym za dr Jackiem Rubikiem. Niedaleką przyszłość wiąże z zawodem grafika.

 

Weronika Kliszka

 wesoła Krakowianka. Tańczy, skacze, szydełkuje. Jeździ na nartach, na motorze crossowym  i na rowerze, pływa kajakiem, chodzi po górach. Nienawidzi sprzątać własnego pokoju, cudzych również. Uważa,  że artystyczny nieład wpływa na nią twórczo, jest „kreatywna na bieżąco”. Kocha oglądać filmy, zwłaszcza komedie romantyczne i musicale. W Krakowie mieszka od urodzenia i kocha to miasto (zwłaszcza pyszne lody z ul. Starowiślnej). Przeszczep miała w wieku 2 lat w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i od tamtego czasu Wawa wpisała się w życie Weroniki na stałe. Przeszczep dał jej możliwość uprawiania różnych sportów i robienia tego co lubi bez zbytnich ograniczeń.

 

 

Michał Perczyński

Rodzinny przeszczep nerki 2006

 Michał to przystojny 15 latek(przynajmniej tak mówi mama i babcia). Urodził się i mieszka  w Mińsku Mazowieckim. Jest uczniem 3 klasy gimnazjum  gdzie uczęszcza na zajęcia  z uśmiechem i nie daje po sobie poznać, że ma kłopoty ze zdrowiem. Jak każdy nastolatek miewa humory, ale wśród rówieśników jest bardzo lubiany ze względu na towarzyski sposób bycia. Kocha hip-hop (zna setki kawałków na pamięć) oraz siatkówkę. Jest fanem Legii  Warszawa. Ma bzika na punkcie swojej fryzury. Zawsze zaraża humorem i dobrym nastrojem. Aaa i jeszcze jedno - przerósł już każdego w rodziniej.

 

 

 

Borys Kalinowski

 Przeczep nerki w roku 2008

 Borys jest pełnym energii, życzliwym oraz sympatycznym chłopcem. Mimo swojej choroby   z jego twarzy nie znika uśmiech i radość z życia. Borys jest osobą przebojową, a w gronie przyjaciół staje się duszą towarzystwa. Zawsze chętnie służy pomocą innym kolegom    i koleżankom. Szuka pozytywów w trudnych sytuacjach i stara się wyjść obronną ręką  z każdej opresji. Wykazuje duże zaangażowanie w życie szkoły i klasy oraz rzetelnie wywiązuje się z powierzonych obowiązków szkolnych.

 

 

Mikołaj Smółka

 Przeszczep 02.09.2012

Zawsze uśmiechnięty 11 latek posiadający niezmierzone pokłady pozytywnej energii, którą zaraża wszystkich dookoła. Nigdy się nie poddaje,  z wyjątkiem  j. angielskiego. Wie coś  o tym starszy brat, któremu wiecznie wierci dziurę w brzuchu i nie odpuszcza.

Niczego się nie boi i chętnie podejmuje wyzwania. Gdyby szukano załogi do lotu w nieznane  byłby tam pierwszy. Kocha ludzi i wierzy w nich, przez co potrafi do siebie  przekonać  i zaskarbić  sympatię spotkanych w życiu osób. Jest bardzo uczuciowy i ma w sobie wiele empatii. Jak każdy chłopiec uwielbia piłkę nożną, a że ze względów zdrowotnych nie może  grać  zamienił ją na rower, rolki, łyżwy i narty. Basen to dla Mikołaja miejsce w którym wydaje się, że właśnie tam przyszedł na świat. Po przeszczepie do każdego sportu wyrywa się  tak, jakby chciał nadrobić stracony czas choroby i jeszcze nabrać na zapas. Czerpie z życia wielkimi łyżkami i nie boi się marzyć, ponieważ w jego przypadku marzenia się spełniają. Piecze  fantastycznego murzynka i biszkopta czym skutecznie przekupuje swoją mamę.

 

 

 

 

 

Sebastian Tworkowski  -  12 lat

przeszczep 05.04.2009 r

  Seba jest miłym i towarzyskim chłopakiem. Interesuję się historią, a najbardziej Powstaniem Warszawskim. Lubi czytać.  Chętnie spędza czas z kolegami -  najczęściej grając w gry komputerowe. Ze sportów ostatnio polubił jazdę na nartach i pływanie.

 

 

 

 

 

Zawartość